Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce Tüm Bilmeniz Gerekenler

lazer-epilasyon-2

Paylaş

Bayanların korkulu rüyası haline gelen, vücuttaki istenmeyen tüyler lazer epilasyon sayesinde kalıcı veya geçici olarak uzaklaştırılabiliyor. Kalıcı operasyon sistemi, kılı üreten kök hücrelerinin tahrip edilmesidir. Kıl kökünün tahrip olma miktarı epilasyonun başarılı olduğunun bir göstergesidir.

Lazer ve ışık sistemleri, kıl kökünü tahrip etmektedir. Buradaki amaç deriye zarar vermeden kıl köklerine hasar vermektir.

Yanan tüylerin bir kısmı uygulamadan sonra hemen dökülmektedir. Bazıları ise 2-3 hafta içerisinde dökülebilir.

Lazerden hariç farklı yöntemler ile de istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün. Fakat teknolojinin bize sunduğu en son yöntem olan lazer epilasyon, ağrısız ve sıkıntısız bir şekilde tüylerden kurtulmanızı sağlar. Bu yüzden lazer epilasyon oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Cilt ve deri hastalığı bulunan kişilere, hamile olanlara ve Hepatit B hastalarına lazer epilasyon uygulaması yapılamaz.

Lazer Epilasyon her bölgeye uygulanamayabilir. Bunlardan bazıları;

-Et beni

-Saç dipleri

-Burun ve kulak içleri

-Göz ve kirpik çevresi

-İğneli Epilasyon

-Dövme üzerindeki bölgelere lazer epilasyon yapılmamaktadır.

Güvenilir ve kaliteli bir yerde kendinizi profesyonellerin arasına bıraktığınızda en olumlu sonuçları alabileceğinizden emin olabilirsiniz. Hassasiyet gerektiren bir konu olduğu için hiçbir araştırma veya bilgi sahibi olmadan gitmenizi önermiyoruz. Lazer epilasyon, son dönemlerde oldukça popüler bir işlem haline geldiği için birçok firmayı da beraberinde getirmiştir. Firmaların fazlalaşması, insanların aklına “güvenilir mi?” sorusunu getirebilir. Bu doğal bir durum olmakla beraber aynı zamanda zor bir süreçtir.

En güvenilir firmayı bulmak istiyorsanız öncelikle sabırlı ve seçici olmanızı tavsiye ediyoruz. Bu tür işlerde acele ettiğiniz zaman sonuçları sizi pek memnun etmeyebilir. Bulduğunuz firmaların web sitelerini ziyaret ederek, önceki müşterileri ile irtibat halinde bulunarak kafanızda belli bir takım kriterleri ölçebilirsiniz.

Firmaların size olan tutumu ve davranışları oldukça önemlidir. Size garanti veriyor mu, oldukça net bir şekilde konuşuyor mu, sizinle yeterince ilgileniyor mu, bu gibi soruların cevaplarını tartmanız sizi en güvenilir firmaya adım adım götürebilir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir