İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Financial literacy means having the knowledge, skills and confidence to make responsible financial decisions. (CNW Group/Financial Consumer Agency of Canada)

Paylaş

Boş bulunduğunuz her fırsatta eliniz telefona gidiyorsa, internetten bir türlü kopamıyorsanız veya internetten para kazanmak gibi bir düşünceniz varsa bu makalemizle az da olsa bilgi sahibi olarak para kazanmanın yollarından bazılarını öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz. Hobi edinebileceğiniz siteler sayesinde tüm işinizi internet üzerinde yaparak hem eğlenebilir hemde para kazanabilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın birçok yolu vardır. Fakat belirtmeliyim ki; bu tür işlerde sabır ve yaratıcılık oldukça önemlidir. Para kazandıran sitelerden 1-2 haftada para kazanabileceğinizi düşünmeyin. Bu yüzden eğer sabırlı olabileceğinizi düşünüyorsanız bu işe girişmenizi tavsiye ediyoruz.

Youtube

Adım-Adım-Youtube-ile-Para-Kazanmak

Dünyanın en çok popüler sosyal ağ sitelerinden biri olan Yotube, para kazanmanızı sağlayabilir. Eğer komik ve ilgi çekici olduğunu düşündüğünüz videolarınız varsa, hemen bir Youtube hesabı açarak videolarınızı yükleyebilirsiniz. Elinizde hiçbir video yok ise kendi videonuzu hazırlayabilirsiniz. İster kamera karşısına çıkın, ister video düzenleyerek ilgi çekici bir hale getirin. Yeter ki yaratıcı ve özgün olun.

Yüklemiş olduğunuz videolar hemen görüntüleme almayabilir. Fakat gün geçtikçe görüntüleme sayısı ciddi oranda artıyorsa, videolarınız kullanıcıların ilgisini çekmiş demektir. Para kazanma durumuna gelirsek, videolarınıza reklam videoları alarak para kazanabiliyorsunuz. Bu işi ek iş olarak yaparsanız daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Fakat tabii ki videolarınızın iyi sergilendiğini düşünüyorsanız, tüm zamanınızı Yotube’a harcayabilirsiniz.

Blog

blogyazmakönemli

Blog yazmak size para kazandırabileceği gibi bağımsız bir iş sahibi olmanızı da sağlıyor. Kısacası blog yazarken önemli olan mekan değil, bilgisayar. Bu yüzden dilediğiniz her yerde sadece bilgisayar yardımıyla para kazanabilirsiniz. İster evinizde, ister gezdiğiniz yerlerde. İstediğiniz her yerde oturarak para kazanabilirsiniz.

Böyle söyleyince oldukça ilgi çekici bir iş olabilir fakat bir blog sitesi açıp, içerik girmek istiyorsanız, bunu her gün aksatmadan yapmalısınız. Ayrıca hedef kitleniz ve içeriklerin ilgi çekici olması yine önemli olan konulardan birisidir.

Çevirmenlik

yeminli-tercume

Bazı şirketler ve web siteleri yazışmalarda ve önemli metinlerde tercümana ihtiyaç duyabiliyor. Bunlar haricinde bazı dizi ve film siteleri de oldukça iyi bir fiyata tercüman arıyor. Sadece 40 dakikalık bir video çevirisi yaparak para kazanabilirsiniz. İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince ve diğer dillerden herhangi bir dili biliyorsanız ve çeviri kabiliyetiniz yüksek ise bu işe hemen başlayabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir